O Δήμος Άργους Μυκηνών και η Κοινωφελής Επιχείρηση (Κ.Ε.Δ.Α-Μ) υποδέχονται στο Άργος, τη Μεγάλη Παρασκευή 14 Απριλίου στις 21:00 το βράδυ στην πλατεία του Αγίου Πέτρου, τον ερμηνευτή Πέτρο Γαϊτάνο σε μια βραδιά βαθιάς κατάνυξης και προσμονής για την Ανάσταση.
![m paraskevi23](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/04/M-Paraskevi23-724x1024.jpg)
Ο κορυφαίος ψαλμωδός Πέτρος Γαϊτάνος θα ερμηνεύσει Ύμνους της Μεγάλης Εβδομάδας, σε μια κατανυκτική ατμόσφαιρα κατά την περιφορά των επιταφίων.