Νέο Ουρολόγο αποκτά το Γ. Ν. Αργολίδας, καθώς την Τρίτη 17 Ιανουαρίου ορκίστηκε ο γιατρός Λάππας Περικλής στο Ιατρικό Δυναμικό της Ν.Μ. Άργους.
Η Διοικήτρια του Γ.Ν. Αργολίδας ανέφερε πως «με την βοήθεια του κ. Λάππα Περικλή, αναμένεται να ενισχυθεί η λειτουργία της Ουρολογικής Κλινικής, ώστε να καλυφθούν σε μεγάλο βαθμό οι υγειονομικές ανάγκες του πληθυσμού της Αργολίδας»
![Γ.Ν Αργολίδας ορκομοσία 2](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/01/Γ.Ν-Αργολίδας-ορκομοσία-2-768x1024.jpg)
![Γ.Ν Αργολίδας ορκομοσία](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/01/Γ.Ν-Αργολίδας-ορκομοσία-768x1024.jpg)
Αναλυτικά η ανακοίνωση της Διοικήτριας του Γ.Ν. Αργολίδας:
“Η Διοικήτρια του Γ.Ν. Αργολίδας, Κασνακτσόγλου Γεσθημανή βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την ένταξη του κ Λάππα Περικλή Ουρολόγου, κλάδου ιατρών ΕΣΥ, στο Ιατρικό Δυναμικό της Ν.Μ. Άργους ο οποίος στις 17-1-2023 ορκίστηκε παρουσία της ίδιας και του Διευθυντή Ιατρικής Υπηρεσίας κ. Μπιμπή Γεώργιου.
Με την βοήθεια του κ. Λάππα Περικλή, αναμένεται να ενισχυθεί η λειτουργία της Ουρολογικής Κλινικής ώστε να καλυφθούν σε μεγάλο βαθμό οι υγειονομικές ανάγκες του πληθυσμού της Αργολίδας.”