Μετά την αναγκαστική πολύμηνη αποχή του Συλλόγου Αργείων «Ο Δαναός» από τις δραστηριότητες του λόγω covid, επανέρχεται η κανονικότητα στις εκδηλώσεις.
Όπως είναι γνωστό, την έναρξη κάθε περιόδου, είθισται να εγκαινιάζει ο εκάστοτε Μητροπολίτης Αργολίδος, ο οποίος και εκ του ιδρυτικού μας καταστατικού, είναι επίτιμος Πρόεδρος του συλλόγου.
Έτσι λοιπόν ο Μητροπολίτης Αργολίδας Νεκτάριος θα παρουσιάσει το ιδιαίτερα επίκαιρο και ενδιαφέρον θέμα «ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗΣ, ο αγωνιστής της πίστης, της ελευθερίας, της δικαιοσύνης» που επέλεξε να παρουσιάσει την προσεχή Κυριακή 6 Νοεμβρίου και ώρα 18.30 στις εγκαταστάσεις του συλλόγου στο Άργος.
![ΑΦΙΣΑ ΟΜΙΛΙΑΣ ΔΕΣΠΟΤΗ](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2022/11/ΑΦΙΣΑ-ΟΜΙΛΙΑΣ-ΔΕΣΠΟΤΗ-724x1024.jpg)