Ολοκληρώθηκαν σήμερα οι Πρυτανικές εκλογές στο Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου, για την ανάδειξη των 6 εσωτερικών μελών του Συμβουλίου Διοίκησης του Ιδρύματος, οι οποίες διεξήχθησαν ηλεκτρονικά.
Η ομάδα του νυν Πρύτανη Θανάση Κατσή ήταν κυρίαρχη στα αποτελέσματα.
Οι 6 καθηγητές που εκλέγονται στο Συμβούλιο Διοίκησης είναι οι εξής:
- Αθ. Κατσής
- Σοφ. Ζυγά
- Γιαννης Καπόλος
- Νικ. Σαγιάς
- Παναγ. Αλεξόπουλος
- Σπυρ. Συρμακέσης
Ειδικότερα, τα αποτελέσματα των εκλογών έχουν ως εξής (σ.σ. στον πίνακα που ακολουθεί εμφανίζονται οι ψήφοι προτίμησης, καθώς οι ψηφοφόροι είχαν δικαίωμα να δηλώσουν μέχρι 6 προτιμήσεις):
![uop 2022 10 11](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2022/10/uop_2022-10-11.png)