Η «Ομαδική Έκθεση Αργείων Ζωγράφων» που διοργανώνει η ΚΕΔΑΜ συνεχίζει τη λειτουργία της. Ο αύλειος χώρος του παλαιού Δημαρχείου στο Άργος φιλοξενεί έργα των: Ρήγα Ρηγόπουλου, Ελισάβετ Δήμα – Πετροπούλου, Ευαγγελίας Παζιώτα, Κωνσταντίνας Νανοπούλου, Τζένης Δρίτσα – Καλογεράκη, Βασιλικής Ρέντα, Θεοδώρας Λιακοπούλου, Βασιλικής Νικήτα, Γωγούς Μπούφα, Κατερίνας Ηλιάδη, Αναστασίας Μούγιου, Βασιλικής Θεοφανοπούλου, Δήμητρας (Μίκα) Μούκα.
Το τοπικό συγκρότημα Swing & Sing και ο Αλέξης Αλεξάνδρου ο οποίος κάνει τις πιο πετυχημένες μιμήσεις τραγουδιστών του εγχώριου μουσικού στερεώματος «έντυσαν» μουσικά τις δυο καλοκαιρινές βραδιές.
Η «Ομαδική Έκθεση Αργείων Ζωγράφων» θα λειτουργεί έως τις 7 Αυγούστου από τις 8:00 μ.μ. έως τις 12:00 το βράδυ.
![Η ζωγράφος και το έργο της](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2022/08/297277174_5224513694253074_5966650779013523897_n-763x1024.jpg)
Την τελευταία μέρα, ο Γιάννης Νανόπουλος και το συγκρότημα του θα συνοδευόσουν μουσικά την Έκθεση.
![Έκθεση ζωγραφικής Άργος (4)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2022/08/Έκθεση-ζωγραφικής-Άργος-4.jpg)
![Έκθεση ζωγραφικής Άργος (5)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2022/08/Έκθεση-ζωγραφικής-Άργος-5.jpg)
![Έκθεση ζωγραφικής Άργος (3)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2022/08/Έκθεση-ζωγραφικής-Άργος-3.jpg)
![Έκθεση ζωγραφικής Άργος (1)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2022/08/Έκθεση-ζωγραφικής-Άργος-1.jpg)
![Έκθεση ζωγραφικής Άργος (2)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2022/08/Έκθεση-ζωγραφικής-Άργος-2.jpg)