Τέσσερις συναυλίες, δύο πεζοπορικές δράσεις και δύο προβολές ισπανόφωνου κινηματογράφου περιλαμβάνει το πρόγραμμα του φεστιβάλ «Αρτεμίσια 2022» που διοργανώνει ο πολιτιστικός και εξωραϊστικός σύλλογος απανταχού Καρυωτών και φίλων Καρυάς «Το Αρτεμίσιο» 12-26 Αυγούστου, στην Καρυά του Δήμου Άργους – Μυκηνών, στην Αργολίδα.
Η προβολή των ταινιών γίνεται με την υποστήριξη του Ινστιτούτου «Θερβάντες» της Αθήνας και την Πρεσβεία της Αργεντινής.
![Αρτεμίσια 2022](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2022/08/Αρτεμίσια-2022-726x1024.jpg)