Μια σειρά εκδηλώσεις προγραμματίζει από σήμερα και για το προσεχές διάστημα η Κοινωφελής Επιχείρηση Δήμου Άργους-Μυκηνών (ΚΕΔΑΜ) κι έτσι νότες και εικόνες θα γεμίσουν την αίθουσα Τέχνης και Πολιτισμού «Μέγας Αλέξανδρος».
Συγκεκριμένα:
-Σήμερα, Πέμπτη 16 Ιουνίου, στις 8 το βράδυ θα πραγματοποιηθεί η Μαθητική Συναυλία του Ωδείου Δίεσις-Αγγελική Μαυρούλη
![afisa diesis](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2022/06/afisa_Diesis.jpg)
-Το Σάββατο 18 Ιουνίου, στις 8 το βράδυ ο Δήμος Άργους Μυκηνών, η ΚΕΔΑΜ, η ΔΕΥΑΑΡΜ και το Επιμελητήριο Αργολίδας συνδιοργανώνουν χορωδιακή βραδιά- αφιέρωμα στο Μίκη Θεοδωράκη από τον Πολιτιστικό Σύλλογο Άργους ΤΕΛΕΣΙΛΛΑ
![Τελέσιλλα](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2022/06/Τελέσιλλα.jpg)
-Την Κυριακή 19 Ιουνίου, στις 8 το βράδυ στα βήματα του χορού θα πατήσει ο Πολιτιστικός Χορευτικός Σύλλογος «fusion dance fit»
![afisa kordopati 19 6 22](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2022/06/afisa_kordopati_19-6-22-724x1024.jpg)
Οι εκδηλώσεις στην αίθουσα Τέχνης και Πολιτισμού «Μέγας Αλέξανδρος» στο Άργος, που γίνονται με την υποστήριξη της ΚΕΔΑΜ, προμηνύουν ένα καλοκαίρι γεμάτο πολιτισμό, ήχους και εικόνες που θα ικανοποιήσουν το κοινό.