Πραγματοποιήθηκε σήμερα από την Ελληνική Ομάδα Διάσωσης Αργολίδας 3ωρη εκπαίδευση σε εκπαιδευτικούς και πολίτες στον πολυχώρο Αρτίκι στο Κρανίδι. Ανάμεσα στους εκπαιδευόμενους και ο Δήμαρχος Ερμιονίδας Γιάννης Γεωργόπουλος.
Η εκπαίδευση αφορούσε παροχή πρώτων Βοηθειών και χρήση εξωτερικού απινιδωτή.
Έγινε με πρωτοβουλία του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων του δημοτικού σχολείου Ερμιόνης και των συλλόγων διδασκόντων των σχολείων (Δημοτικού, Λυκείου).
![Ελληνική Ομάδα Διάσωσης Κρανίδι εκπαίδευση (1)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2022/05/Ελληνική-Ομάδα-Διάσωσης-Κρανίδι-εκπαίδευση-1.jpg)
![Ελληνική Ομάδα Διάσωσης Κρανίδι εκπαίδευση (2)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2022/05/Ελληνική-Ομάδα-Διάσωσης-Κρανίδι-εκπαίδευση-2.jpg)