Στην Αργολίδα βρίσκεται σήμερα Παρασκευή 29 Απριλίου ο Υπουργός Ψηφιακής Διακυβέρνησης Κυριάκος Πιερρακάκης με τελικό προορισμό το Ναύπλιο, όπου μιλά στο Βουλευτικό με θέμα «200 Χρόνια μετά την ίδρυση του κράτους από τον Ι. Καποδίστρια – Η επανεκκίνηση του κράτους στη ψηφιακή εποχή».
Πριν μεταβεί στην Αργολική πρωτεύουσα ο Υπουργός μαζί με τον βουλευτή Αργολίδας, Γιάννη Ανδριανό, βρέθηκε στις εγκαταστάσεις της Alfa Machine η οποία εδρεύει στη Νέα Κίο και αποτελεί πρότυπο οικογενειακής επιχείρησης.
Για πάνω από 38 χρόνια κατασκευάζει μηχανήματα συσκευασίας κατά παραγγελία και τα εξάγει στο εξωτερικό.
Ο κ. Πιερρακάκης ξεναγήθηκε στις σύγχρονες εγκαταστάσεις της επιχείρησης και ενημερώθηκε για τις δραστηριότητές της, έχοντας αποκομίσει άριστες εντυπώσεις.
![Πιερρακάκης Ανδριανός Νέα Κίος (2)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2022/04/Πιερρακάκης-Ανδριανός-Νέα-Κίος-2.jpg)
![Πιερρακάκης Ανδριανός Νέα Κίος (1)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2022/04/Πιερρακάκης-Ανδριανός-Νέα-Κίος-1.jpg)