Ήδη από τη Τετάρτη προμηνύετο κοσμοσυρροή στην πόλη του Άργους, αφού η κυκλοφορία πεζών και ΙΧ ήταν ιδιαίτερα αυξημένη. Σε 1 προς 10 αντιστοιχούσαν τα αυτοκίνητα που έφευγαν με αυτά που έμπαιναν, σύμφωνα με πρόχειρη μέτρηση φίλου πρατηριούχου καυσίμων. Και αυτή την φορά σίγουρα δεν είναι ο Γαϊτάνος η ατραξιόν, αλλά η ανάγκη του κόσμου για επικοινωνία κατά την συνάντηση των επιταφίων, αλλά και η παραδοσιακή «τσιπουροκατάσταση» που οδηγεί σε μια εξωστρεφή μέθη την πόλη.
Μια ευκαιρία βιώνοντας το «Θείο Πάθος» να αντιμετωπίσουμε και τα ανθρώπινα πάθη από τον ενεργειακό πόλεμο και την ακρίβεια.
![Άργος επιτάφιοι (2)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2022/04/Άργος-επιτάφιοι-2.jpg)
![Άργος επιτάφιοι (3)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2022/04/Άργος-επιτάφιοι-3.jpg)
![Άργος επιτάφιοι (1)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2022/04/Άργος-επιτάφιοι-1.jpg)