Ορκίστηκε η νέα μόνιμη παθολόγος στη Νοσοκομειακή Μονάδα Ναυπλίου κα. Άννα Κουτρουφίνη. Μετά από δύο περίπου χρόνια η Νοσηλευτική μονάδα Ναυπλίου, αποκτά μόνιμη παθολόγο μετά από επίμονες προσπάθειες του διοικητή της μονάδας Θεοδωρή Βασιλόπουλου.
![anna koutroufini 2](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2022/03/Anna-Koutroufini-2-768x1024.jpg)
Μέχρι σήμερα η παθολογική μονάδα στηριζόταν σε έναν επικουρικό και έναν «μετακινούμενο» παθολόγο. Πρόκειται για μια ακόμα επιτυχία του κ. Βασιλόπουλου μέσα σε διάστημα μόλις ολίγων μηνών μετά την πρόσληψη πνευμονολόγου.
![anna koutroufini 1](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2022/03/Anna-Koutroufini-1-768x1024.jpg)