Τις νέες αποθήκες υλικού Πολιτικής Προστασίας καθώς και τους χώρους τοποθέτησης του αρχειακού υλικού της Περιφερειακής Ενότητας Κορινθίας, στις εγκαταστάσεις του δημόσιου ΚΤΕΟ Κορινθίας στο Λέχαιο, παρουσίασε σήμερα ο Περιφερειάρχης Πελοποννήσου Παναγιώτης Νίκας.
![Υλικό Πολ. Προστασίας Κορινθίας](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2022/01/Υλικό-Πολ.-Προστασίας-Κορινθίας.jpg)
Ο κ. Νίκας μαζί με την αντιπεριφερειάρχη Κορινθίας Αθηνά Κόρκα και τους θεματικούς αντιπεριφερειάρχες Χάρη Βυτινιώτη και Τάσο Γκιολή διέθεσαν επίσης εξοπλισμό και άλλα είδη στους εκπροσώπους των εθελοντικών ομάδων της Κορινθίας
![Εξοπλισμός σε εθελοντές Κορινθία](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2022/01/Εξοπλισμός-σε-εθελοντές-Κορινθία.jpg)
Όπως σημείωσε, ο συγκεκριμένος χώρος θα αποτελεί την έδρα των εθελοντικών οργανώσεων του νομού, τις οποίες εξήρε για την ετοιμότητα και τη συνδρομή τους σε κάθε έκτακτη ανάγκη που προκύπτει, δεσμευόμενος ότι η Περιφέρεια θα συνεχίσει να στηρίζει τους εθελοντές.
Παρόντες στην παρουσίαση ήταν μεταξύ άλλων ο δήμαρχος Κορινθίων Βασίλης Νανόπουλος και εκπρόσωποι των Σωμάτων Ασφαλείας και των Ενόπλων Δυνάμεων.