Παγετός επικρατεί το πρωί της Δευτέρας 20 Δεκεμβρίου στα ορεινά και ημιορεινά της Αργολίδας. Σύμφωνα με τον σταθμό της ΕΜΥ στην Πυργέλα Άργους η θερμοκρασία κόλλησε στους -2 βαθμούς Κελσίου από τις 10 τη νύχτα μέχρι το πρωί στις 7:30 που έπεσε στους -3.
Οι αγρότες δεν φαίνεται να ανησυχούν σε πρώτη φάση, καθώς ο παγετός δεν ήταν πολύ εκτεταμένος. Το αν θα προκληθούν ζημιές, κυρίως σε οπωροκηπευτικά, αυτό θα εξαρτηθεί από τη διάρκεια του παγετού, κάτι που αναμένεται να διαφανεί τις επόμενες ημέρες.
![Θερμοκρασίες](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2021/12/Θερμοκρασίες-1024x543.png)
Πάγωσαν σε Βυτίνα και Τρίπολη
Σύμφωνα με τις καταγραφές του δικτύου αυτόματων μετεωρολογικών σταθμών του Εθνικού Αστεροσκοπείου Αθηνών / meteo.gr, η χαμηλότερη ελάχιστη θερμοκρασία καταγράφηκε στο Καρπενήσι (Ποταμιά Βουτύρου) και ήταν ίση με -7.4 βαθμούς Κελσίου.
Στον πίνακα που ακολουθεί παρουσιάζονται οι 8 σταθμοί του δικτύου που κατέγραψαν τις χαμηλότερες ελάχιστες.
![Θερμοκρασίες](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2021/12/Θερμοκρασίες.jpg)