Το εργοτάξιο όπου κατασκευάζεται ο Σταθμός Μεταφόρτωσης Απορριμμάτων στην περιοχή Κιόσκια, στη Νέα Κίο Αργολίδας, επισκέφθηκε ο Αντιπεριφερειάρχης Αργολίδας Γιάννης Μαλτέζος και ενημερώθηκε για την πορεία των εργασιών, οι οποίες πάνε πολύ καλά.
Όπως δήλωσε ο αντιπεριφερειάρχης Αργολίδας: «Επισκέφτηκα χθες το σημείο μεταφόρτωσης, στο οποίο γίνονται εντατικά οι σχετικές εργασίες για την αποπεράτωση του. Ο υπεύθυνος του εργοταξίου κος Ράγιας μας είπε ότι θα είναι έτοιμο και λειτουργικό σε λίγες ημέρες».
«Επίσης σε λίγες ημέρες θα ξεκινήσει η λειτουργία όλου του δικτύου διαχείρισης απορριμμάτων. Είμαστε σε αναμονή γι’ αυτό το μεγάλο βήμα για την Πελοπόννησο», πρόσθεσε.
![Μαλτέζος σκουπίδια σταθμός μεταφόρτωσης Αργολίδα (3)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2021/11/Μαλτέζος-σκουπίδια-σταθμός-μεταφόρτωσης-Αργολίδα-3.jpg)
![Μαλτέζος σκουπίδια σταθμός μεταφόρτωσης Αργολίδα (1)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2021/11/Μαλτέζος-σκουπίδια-σταθμός-μεταφόρτωσης-Αργολίδα-1.jpg)
![Μαλτέζος σκουπίδια σταθμός μεταφόρτωσης Αργολίδα (2)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2021/11/Μαλτέζος-σκουπίδια-σταθμός-μεταφόρτωσης-Αργολίδα-2.jpg)