Μεσίστιες κυματίζουν οι σημαίες στα δημόσια κτήρια στο Ναύπλιο, σήμερα, 27η Οκτωβρίου, καθώς έχει κηρυχθεί εθνικό πένθος για τον θάνατο της προέδρου του Κινήματος Αλλαγής, Φώφης Γεννηματά.
Η σορός της εκτέθηκε σε λαϊκό προσκύνημα στη Μητρόπολη Αθηνών.
![Μεσίστειες σημαίες στο Ναύπλιο (1)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2021/10/Μεσίστειες-σημαίες-στο-Ναύπλιο-1-1024x768.jpg)
Σκεπασμένο με την ελληνική σημαία, τη σημαία του ΠΑΣΟΚ και τη σημαία του Κινήματος Αλλαγής έφτασε λίγο μετά τις 8 το πρωί της Τετάρτης το φέρετρο με τη σορό της Φώφης Γεννηματά. Στις 14:00 ξεκίνησε η εξόδιος ακολουθία στη Μητρόπολη Αθηνών και αμέσως μετά ολοκληρώνεται η ταφή της στο Α’ Νεκροταφείο Αθηνών.
Η οικογένεια της προέδρου του Κινήματος Αλλαγής επιθυμεί, αντί στεφάνων, να κατατεθούν χρήματα στην Κιβωτό του Κόσμου και στο Χαμόγελο του Παιδιού.
![thumbnail Μεσίστειες σημαίες στο Ναύπλιο - Δημαρχείο Ναυπλίου](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2021/10/thumbnail_Μεσίστειες-σημαίες-στο-Ναύπλιο-2-1024x768.jpg)
![Μεσίστειες σημαίες στο Ναύπλιο- Δημαρχείο Ναυπλίου](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2021/10/Μεσίστειες-σημαίες-στο-Ναύπλιο-7-1024x768.jpg)
![thumbnail Μεσίστειες σημαίες στο Ναύπλιο (6)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2021/10/thumbnail_Μεσίστειες-σημαίες-στο-Ναύπλιο-6-768x1024.jpg)
![Μεσίστειες σημαίες στο Ναύπλιο](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2021/10/Μεσίστειες-σημαίες-στο-Ναύπλιο-3-768x1024.jpg)