Σε απολυμάνσεις προχώρησε ο Δήμος Ευρώτα, χθες, Κυριακή 17/10, στις τοπικές κοινότητες Νιάτων και Αγίου Δημητρίου, ως απάντηση στην αύξηση που παρατηρήθηκε σε κρούσματα κορωνοϊού.
Ειδικότερα κατά την επιχείρηση αντι-Covid απολυμάνθηκαν τα Δημοτικά και Νηπιαγωγεία, η εκκλησία και το κοινοτικό γραφείο Νιάτων, καθώς και ο πολυχώρος του Συλλόγου Κυριών και Δεσποινίδων Νιάτων.
![Απολύμανση στο Δήμο Ευρώτα (εκκλησία)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2021/10/dimos-eurota-apolimansi-1.jpg)
![Απολύμανση στο Δήμο Ευρώτα (τοπική κοινότητα Νιάτων)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2021/10/dimos-eurota-apolimansi-3.jpg)
Επιπλέον, την Τετάρτη 20 Οκτωβρίου, ο Δήμος Ευρώτα σε συνεργασία με κλιμάκιο του ΕΟΔΥ, θα διενεργήσει rapid tests στην πλατεία των Νιάτων (09:30 – 12:00).
«Ζητούμε από όλους τους δημότες μας να δείξουν υπευθυνότητα και να τηρούν όλα τα υγειονομικά πρωτόκολλα», αναφέρουν από το Δήμο.
![Απολύμανση στο Δήμο Ευρώτα (τοπική κοινότητα Νιάτων)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2021/10/dimos-eurota-apolimansi-4.jpg)