Στην τελετή των εγκαινίων της νέας πτέρυγας στο Δεκάζειο Εκκλησιαστικό Γηροκομείο Τρίπολης, το περασμένο Σάββατο 2 Οκτωβρίου, παρέστη ο περιφερειάρχης Πελοποννήσου Παναγιώτης Νίκας.
Τα εγκαίνια τελέστηκαν από τον μητροπολίτη Μαντινείας και Κυνουρίας Αλέξανδρο, ο οποίος νωρίτερα είχε προστή σε τρισάγιο στην μνήμη του μεγάλου δωρητή του εν λόγω ιδρύματος Γιώργου Καρκαζή -παρουσία της χήρας Ελένης Καρκαζή, εκτελέστριας της διαθήκης του.
![ΤΡΙΠΟΛΗ ΕΓΚΑΙΝΙΑ (1)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2021/10/ΤΡΙΠΟΛΗ-ΕΓΚΑΙΝΙΑ-1.jpg)
![ΤΡΙΠΟΛΗ ΕΓΚΑΙΝΙΑ (2)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2021/10/ΤΡΙΠΟΛΗ-ΕΓΚΑΙΝΙΑ-2.jpg)
![ΤΡΙΠΟΛΗ ΕΓΚΑΙΝΙΑ (3)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2021/10/ΤΡΙΠΟΛΗ-ΕΓΚΑΙΝΙΑ-3.jpg)
![ΤΡΙΠΟΛΗ ΕΓΚΑΙΝΙΑ (5)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2021/10/ΤΡΙΠΟΛΗ-ΕΓΚΑΙΝΙΑ-5-1024x570.jpg)
Παρόντες στην εν λόγω εκδήλωση ήταν επίσης, μεταξύ άλλων, ο αντιπεριφερειάρχης Αρκαδίας Χρήστος Λαμπρόπουλος, ο δήμαρχος Τρίπολης Κώστας Τζιούμης, αντιδήμαρχοι, περιφερειακοί και δημοτικοί σύμβουλοι, εκπρόσωποι των Ενόπλων Δυνάμεων και των Σωμάτων Ασφαλείας και οι εργαζόμενοι στο Γηροκομείο.