Την Παρασκευή 27 Αυγούστου, εορτή του Αγίου Φανουρίου, πανηγυρίζει ο Ιερός Ναός της Αγίας Αικατερίνης στο Άργος όπου το δεξιό κλίτος είναι αφιερωμένο στον Άγιο Φανούριο.
Την παραμονή της εορτής, ημέρα Πέμπτη 26 Αυγούστου και ώρα 7.30μ.μ. θα ψαλεί ο Μέγας Εσπερινός μετά αρτοκλασίας. Την Παρασκευή, ημέρα της εορτής και ώρα 7.00 π.μ. θα ψαλεί ο όρθρος και η Θεία Λειτουργία.
Το απόγευμα της εορτής και ώρα 7.00 μ.μ. θα ψαλεί παράκληση στον Άγιο Φανούριο.
![Η εορτή του Αγίου Φανουρίου στο Άργος](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2021/08/Φανουρίος-τοιχογραφία-του-Π.-Βαμπούλη-β΄-ήμισυ-20ού-αι.-Ι.-Ν.-Κοιμήσεως-Θεοτόκου-Σαρωνίδα-Αττικής..webp)