Σήμερα, στη λαϊκή αγορά στο Ναύπλιο, ένας παλιός γνώριμος έκανε την εμφάνιση του. Αυτός ο «παράξενος» επισκέπτης -που όπως είπαμε, δεν είναι καθόλου άγνωστος για τον ελληνικό λαό-, τράβηξε πάνω του όλα τα βλέμματα νοικοκυρών και μη! Ο λόγος για τον Κώστα Σημίτη …σε καλοκαιρινή έκδοση!
Ο τέως Πρωθυπουργός έχαιρε ιδιαίτερης υποδοχής σήμερα στην αγορά με πολλή χαρά και γέλια.
Η εποχή των παλιών παχιών καρπουζιών που γλυκοχάραζαν κατακόκκινα, (τα συνθήματα και τα συνδικάτα των εργαζομένων), έχει δύσει, όπως και ο ήλιος του ΠΑΣΟΚ, αλλά σίγουρά έχει αναποληθεί από πολλούς…
![Στη λαική Αγορά στο Ναύπλιο, ο Κώστας Σημίτης με τη μορφή καρπουζιού!](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2021/08/εικόνα_Viber_2021-08-11_16-30-08-744-576x1024.jpg)