Στο προαύλιο του Ιερού Ναού της Θεομάνας στη Νέα Κίο, το βράδυ της Δευτέρας, πραγματοποιήθηκε η τελευταία εκδήλωση από τα Μικρασιάτικα 2021 που διοργανώνει ο Πολιτιστικός Σύλλογος Ν. Κίου σε συνεργασία με την ΚΕΔΑΜ – Φεστιβάλ Άργους Μυκηνών.
Στην αρχή προβλήθηκε το βίντεο «Σμύρνη, η μούσα της Ιωνίας» και στη συνέχεια ο Ζαχαρίας Καρούνης τραγούδησε αγαπημένα τραγούδια. Τον συνόδευσε ο Πάνος Δημητρακόπουλος στο Κανονάκι. Συμμετείχε ο Μανούσος Κλαπάκης.
![Τελευταία εκδήλωση Μικρασιάτικα 2021 στη Νέα Κίο: προβλήθηκε το βίντεο «Σμύρνη, η μούσα της Ιωνίας» και στη συνέχεια ο Ζαχαρίας Καρούνης τραγούδησε αγαπημένα τραγούδια](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2021/08/227351074_567319077788550_6314834066897960562_n.jpg)
![Τελευταία εκδήλωση Μικρασιάτικα 2021 στη Νέα Κίο: προβλήθηκε το βίντεο «Σμύρνη, η μούσα της Ιωνίας» και στη συνέχεια ο Ζαχαρίας Καρούνης τραγούδησε αγαπημένα τραγούδια](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2021/08/228989475_250504586914049_894302495945939326_n.jpg)