H “Γη της ελιάς” μια νέα σειρά, που θα παρουσιαστεί τον Οκτώβριο από τη συχνότητα του Mega, βρίσκεται αυτή τη στιγμή στη διαδικασία των γυρισμάτων στην Μεσσηνία.
![](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2021/06/messinia-elia-seira-01.jpg)
Τα γυρίσματα είναι καθημερινά στην Μάνη από το καστ των πολύ σπουδαίων ηθοποιών που συμμετέχουν μεταξύ των οποίων η Μάρω Κοντού, η Λυδία Κονιόρδου και η Άντζελα Γκερέκου.
Ο σεναριογράφος Ανδρέας Γεωργίου καθημερινά σχεδόν μοιράζεται τις ιδιαίτερες στιγμές ανεβάζοντας φωτογραφίες στα social media.
![](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2021/06/messinia-elia-seira-03.jpg)