Ο Δήμος Ναυπλιέων και ο ΔΟΠΠΑΤ τοποθέτησαν σήμερα στους χώρους του ΔΑΚ Ναυπλίου, του Κολυμβητηρίου και στο λιμάνι του Τολού τους πρώτους κάδους ανακύκλωσης.
Η δράση αυτή θα εξελιχθεί σε όλα τα αθλητικά κέντρα του Δήμου και με την έναρξη του νέου σχολικού έτους θα τοποθετηθούν ανάλογοι κάδοι και σε όλα τα νηπιαγωγεία του Δήμου.
![](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2021/06/kadoi-anakyklosis-doppat-2.jpg)
Η κίνηση αυτή έγινε στα πλαίσια των περιβαλλοντικών δράσεων «Πράσινος Ιούνιος».
«Το περιβάλλον αλλάζει κι εμείς με κάθε τρόπο το προστατεύουμε», υπογραμμίζει η πρόεδρος του ΔΟΠΠΑΤ, Μαρία Ράλλη.
![](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2021/06/kadoi-anakyklosis-doppat-3.jpg)